image1 image2 image3

Daiwa - nowości na rok 2006

Daiwa zaprezentowała na swojej odnowionej stronie nowości na rok 2006. Słowo nowości można traktować w cudzysłowie, ponieważ wszystkie nowe modele, były już dostępne w tym roku. Asortyment Daiwy został poszerzony o modele: Viento, Coastal Inshore oraz Luna. Niestety tylko w Viento przewidziano wersję na lewą rękę. Ponadto kilka modeli zostało poddane odświeżeniu.

Jedną z nowinek Daiwy jest twitchin’ bar występujący w modelu Viento. Twitchin’ bar umożliwia powolne zwijanie linki tą samą ręką, którą przytrzymujemy kij, bez potrzeby kręcenia korbką. Filmik reklamowy prezentujący możliwości nowego wynalazku dostępny jest do ściągnięcia tutaj >>> twitchin' bar <<<. Koszt Daiwy Viento to około $200.

Daiwa - nowości na rok 2006 1

Kolejną nowością jest Daiwa Coastal Inshore. Niestety na razie dostępny jest tylko model pod prawą rękę. W modelu tym zastosowano hamulec odśrodkowy Centriflex. Według producenta, nowy system umożliwia hamowanie szpuli tylko w momencie jej szczytowych obrotów. Jest to propozycja przede wszystkim dla sympatyków wędkarstwa morskiego. Z tego powodu model ten został wyposażony w łożyska antykorozyjne CRBB. Koszt około $130.

Daiwa - nowości na rok 2006 2

Ostatnia nowość to Daiwa Luna, występująca także tylko pod prawą rękę. Luna przeznaczona jest zarówno do połowów śródlądowych jak i morskich. Zaopatrzona została w łożyska CRBB oraz hamulec Magforce-Z. Wyjątek stanowi największy model 300, który posiada system Centriflex. Koszt około $230.

Daiwa - nowości na rok 2006 3

Więcej informacji na oficjalnej stronie producenta www.daiwa.com

 

Tomasz Łężak

fot. Daiwa